ویزای ایران برای افراد کانادایی

22 بازدید

دریافت روادید ایران برای افرادی که پاسپورت کانادایی دارند نسبت به دیگر تبعه دنیا شرایطی زمانبرتر و پیچیده تر دارد.

خیلی از عزیزانی که برای اخذ ویزای ایران با ما ارتباط برقرار میکنند در مورد تبعه کانادا و شیوه اخذ ویزای ایران برای افراد کانادایی سوالهایی همچون هزینه ویزای ایران برای اتباع کانادایی، روش گرفتن ویزای ایران از کانادا، مدارک لازم برای گرفتن ویزا ایران با پاسپورت کانادایی، ثبت نام ویزای ایران در کانادا، مدت زمان ویزای ایران برای افراد کانادایی، مدت اقامت ویزای ایران برای افراد کانادایی، فرم دعوتنامه ویزای ایران برای افراد کانادا، انواع ویزای ایران برای افراد کانادایی سوالهایی میپرسند که ما در این مطلب پاسخ این سوالات را خواهیم داد.

در صورتی که سوالی دارید که در این مطلب به آن پاسخ داده نشده است لطفا از طریق تماس با مشاوران ما راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

با اعلام تجربیات خود در اخذ ویزای ایران برای افراد کانادایی در قسمت کامنت به غنی شدن این مطلب کمک کنید.

برای شروع باید گفت که زمانبری اخذ ویزای ایران از کانادا به نسبت دیگر تبعه دنیا بیشتر است و به صورت تقریبی در حال حاضر حداقل باید ۱۵ روز کاری را برای این موضوع در نظر بگیرید، یعنی وقتی تبعه ای از کشور کانادا تمایل دارد به ایران بیاید باید حداقل از یکماه قبل از سفر برای ویزای خود اقدام کند.

اگر شما برای اخذ ویزای تجاری ایران برای افراد کانادایی اقدام میکنید نیاز به مدارک هتل یا پرواز نیست و فقط داشتن دعوتنامه ای از اسپانسر ایرانی که مجوز لازم را از وزارت امور خارجه به جهت دعوت از میهمانان خارجی دریافت کرده است برای اخذ ویزای شما کفایت میکند.

وزارت امور خارجه در سیستم جدید خود تنها به شرکتهایی اجازه دسترسی به پنل را داده است که تجارتی بین المللی داشته باشد و این مهم باعث شده تا زمانی که شما ویزای تجاری ایران برای افراد کانادایی دریافت میکنید در سیستم وزارت شخص  مذکور به عنوان بازرگان شناخته شود و در سفرهای آینده خود نیز باید شرکتی اسپانسر حضورش در ایران شود.

ویزای تجاری ایران برای افراد کانادایی را تنها در زمانی اقدام کنید که میهمان شما صرفا جهت امور تجاری مانند مذاکرات تجاری، بازدید از کارخانه یا محصول، عقد قرارداد یا خرید محصول، گرفتن نمایندگی یا ارائه نمایندگی، شرکت در همایش یا نمایشگاه و هر نوع همکاری تجاری دیگری با شرکت شما قصد سفر به ایران دارد و حتما در زمان درخواست ویزای ایران برای افراد کانادایی اعلام کنید که میهمان چه مدت زمانی در ایران حضور دارد و چند روز با شرکت شما کار دارد.

تا اینجا شیوه اخذ ویزای تجاری ایران برای اتباع کانادا را بررسی کردیم و مهمترین موضوع دعوتنامه اسپانسر ایرانی برای شخص کانادایی بود و این روند پیچیدگی خاصی ندارد.

حال ممکن است میهمان صرفا جهت دیدن تاریخ و فرهنگ این کشور چهارفصل به ایران سفر کند، در این حالت شما به یک آژانس هواپیمایی برای اخذ ویزای خود نیاز دارید.

اخذ ویزای توریستی ایران برای مقیم کانادا که توسط آژانس هواپیمایی در ایران انجام میشود برای شما پیچیدگی خاصی ندارد اما حتما برای اخذ این نوع ویزا لازم است که میهمان از پکیج تور استفاده کند، این پکیج شامل مواردی چون برنامه سفر که مشخص کند میهمان چه زمانی به ایران می آید، در چه شهرهایی اقامت دارد، هتلهایی که از آنها استفاده میکند مشخص باشد، کارت راهنمای سفر میهمان ضمیمه درخواست باشد و چه زمانی کشور را ترک خواهد کرد که البته آژانسهایی که در این زمینه فعالیت میکنند به صورت کامل با مراحل اخذ این ویزا آشنا هستند و جای نگرانی برای شما باقی نخواهد گذاشت.

اگر میهمان شما از اقوام هستند و تمایل دارند به ملاقات شما در ایران بیایند راه حل برای درخواست ویزای ایرانی از کانادا مراجعه به وزارت امور خارجه و تکمیل کردن فرم دعوت از اقوام است که در آن فرم اطلاعات لازم را به وزارت امور خارجه تسلیم خواهید کرد و با دریافت شماره پرونده ای میتوانید روند بررسی مدارک را پیگیری کنید.

ویزای ایران انواع مختلف دیگری هم دارد که به دلیل کمتر بودن سولات در مورد انواع دیگر مباحث آنها را باز نخواهیم کرد و اگر سوالی در آن مورد دارید میتوانید از طریق تماس با ما اطلاعات لازم را دریافت کنید.

پس از انجام کلیه موارد بالا برای اخذ ویزای ایران برای افراد کانادایی، درخواست شما توسط کمیسیون مربوطه در وزارت امور خارجه بررسی شده و نتیجه آن که میتواند تایید یا رد درخواست باشد به شما اعلام میگردد.

در صورتی که نتیجه درخواست ویزای ایران تایید شده باشد به شما از طریق ایمیل اعلام خواهد شد که اگر میهمان در کشور کانادا حضور داشته باشد مناسبترین حالت اخذ لیبل ویزای ایشان ارسال پاسپورت به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن است که لیبل ویزا در آنجا بر روی پاسپورت الصاق شده و به دارنده پاسپورت بازگرداننده میشود که به صورت تقریبی این حالت سه روز زمانبری خواهد داشت.

پس از دریافت لیبل ویزای ایران زمان اعتبار ویزا که مدت سه ماه می باشد شروع خواهد شد و با توجه به مدت اقامتی که وزارت امور خارجه به شخص داده است میتواند به ایران سفر کرده و از زمانی که به کشور ورود میکند مدت اقامت شروع میشود.

هزینه اخذ ویزای ایران برای افراد کانادایی متفاوت است و بسته به نوع ویزای دریافتی و مدت زمان حضور در ایران و تعداد ورود متفاوت میباشد که پس از تعیین این موارد به شما اعلام خواهد شد.

فرم دعوتنامه خاصی در زمینه اخذ ویزای ایران وجود ندارد و بعضا آژانسها برای کسب اطلاعات کافی فرمی که خود تهیه کرده اند را در اختیار شما قرار میدهند تا اطلاعات لازم برای اخذ ویزای شما را دریافت کنند و این فرم هیچ اعتبار دیگری ندارد، فرم اصلی به صورت آنلاین می باشد که وزارت امور خارجه به عنوان پنل در اختیار آژانسهای هواپیمایی قرارداده است و در قبال پر کردن این فرم کد رهگیری برای هر درخواست ارائه میدهد.

در رابطه با دعوتنامه تجاری نیز کافیست شرکت میزبان در سربرگ خود از میهمان دعوت به عمل آورد که در صورت داشتن دسترسی مجاز می تواند مستقیم آن را برای وزارت امور خارجه ارسال کند یا در غیر اینصورت آنرا برای میهمان ارسال کند تا در مراجعه میهمان به سفارت دعوتنامه را جزیی از مدارک ارائه دهد.

شرایط گرفتن ویزای ایرانی برای یک کانادایی در فرودگاه های ایران ممکن نیست، پس حتما قبل از سفر به ایران باید شخص کانادایی ویزای خود را در پاسپورتش دریافت کرده باشد.

در صورتی که هر سوالی در زمینه شرایط اخذ ویزای ایران برای اتباع کانادا دارید با ما تماس بگیرید.

دیدگاه ها

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین نوشته ها

آخرین دیدگاه ها

آخرین دیدگاه‌ها
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x