راهنمای کامل تشریفات تجاری فرودگاه CIP + مدارک و هزینه ها

96 بازدید

جایگاه ویژه

در جشنواره ها، مسابقات ورزشی، مراسم، فرودگاه ها، گردهمایی ها و اماکن عمومی معمولا جایگاه مخصوصی را برای افراد صاحب نام و منصب و مهم در نظر گرفته اند تا پذیرایی ویژه ای در آن بخش از آنها به عمل آید و به این بخش جایگاه ویژه گفته میشود. هر کس حاضر باشد بهای بیشتر ورودی جایگاه یا بخش ویژه را بپزیرد، میتواند از این خدمات برای خود یا میهمانان خود استفاده کند.

در کشورهای انگلیسی زبان این دسته افراد و این بخش را VIP می نامند که مخفف ( Very Important Person – شخص بسیار مهم ) است.

روسای جمهور، وزرا، سفرا و … که از نظر سیاسی خیلی مهم هستند را VIP می گویند.

CIP که مخفف Commercial Important Person می باشد به فردی گفته میشود که از نظر تجاری مهم است مانند تجار بزرگ، روسای تیم های فوتبال، روسای کارخانجات و…

خدمات قابل ارائه به CIP و VIP تقریبا یکسان است، تفاوت اصلی بین این دو خدمات در تامین امنیت افراد VIP می باشد همچنین هزینه خدمات ارائه شده به افراد CIP توسط خود فرد پرداخت میشود ولی در خصوص افراد VIP این هزینه توسط سازمانهای مربوطه پرداخت میگردد.

نمونه هایی از خدماتی که به افراد VIP و CIP ارائه میشود:

فرودگاه: ترانسفر شخص از پای پلکان پرواز با ماشین تشریفاتی به سالن و بلعکس، انجام امور ترافیکی شامل تحویل چمدان، اخذ کارت پرواز، تخصیص صندلی مناسب به مسافر، انجام امور بازرسی اختصاصی، پذیرایی در سالن و …

هتل: قراردادن انواع شیرینی، میوه جات و دسته گل به همراه کارت خیر مقدم و …

سالن همایش: تخصیص نزدیکترین صندلی به صحنه اجرای همایش و میز برای پذیرایی با میوه جات و شیرینی و …

جایگاه خدمات VIP | خدمات CIP در فرودگاه

این ترمینال اختصاصی برای اشخاص مهم به نحوی طراحی شده که مسافرین به همراه مشایعین و مستقبلین بدون نیاز به اجرای عملیاتهای فرودگاهی در فضایی آرام استراحت کرده و از آنها پذیرایی خواهد شد.

فرودگاه های امام خمینی، مهرآباد و کیش دارای جایگاه اختصاصی خدمات CIP و VIP می باشند؛ مسافرینی که تمایل داشته باشند از خدمات اختصاصی برخوردار باشند تا با کمترین استرس و دغدغه به سفر بروند میتوانند قبل از سفر از طریق آژانسهای گردشگری که با فرودگاه طرف قرارداد هستند، خدمات CIP را دریافت کرده و کلاس خدمات مورد نیاز خود را انتخاب و رزرو نمایند.

خدمات CIP فرودگاه امام خمینی

مجهزترین سالن تشریفات کشور مربوط به این فرودگاه بوده که مساحتی برابر هفت هزار متر مربع را دارد و دارای ۳ طبقه می باشد. این سالن دارای دو طبقه برای پذیرایی است که به باند فرودگاه مشرف می باشد. پارکینگ این مجموعه برای ۱۰۰ خودرو ظرفیت دارد و گیتهای سپاه، پلیس، گذرنامه و گمرک به صورت اختصاصی قرار گرفته و از سالن ترانزیت مجزا می باشد. ده سوئیت برای اقامت مسافر جهت استراحت، فروشگاه با برندهای معتبر داخلی و خارجی، کافی شاپ و رستوران با منوهای ایرانی و خارجی و اتاق اختصاصی سیگار با تهویه استاندارد از دیگر بخشهای این مجموعه میباشد.

از جمله خدمات CIP فرودگاه امام خمینی انتقال مسافر از فرودگاه به مقصد و بالعکس توسط خودروهای تشریفای میباشد که این ترانسفر تا پلکان پرواز صورت میگیرد و جابجایی وسایل، دریافت کارت پرواز، تحویل وسایل و گرفتن ویزا توسط مسئولین بخش CIP انجام خواهد گرفت.

فست ترک ترمینال خروجی فرودگاه امام خمینی

روال اداری خدمات فرودگاهی از زمان ورود به محوطه تا وقتی که در هواپیما روی صندلی خود مینشینید شاید کمی استرس برای برخی افراد داشته باشد، به همین دلیل یکی از خدمات قابل دریافت در فرودگاه امام خمینی، خدمات فست ترک می باشد که باعث ایجاد خاطره ای جذاب برای شما شود.

پس از رزرو آنلاین، در زمان پرواز به میز مخصوص تشریفات تجاری فرودگاه مراجعه کنید و با ارائه کد رزرو، از گیت اختصاصی بازرسی پلیس استفاده کنید و بعد به محوطه مسافری فرودگاه وارد شوید، شخصی از مسئولین در تشریفات تجاری همراه شما خواهد بود و بار شمار را به گیت مخصوص هواپیمایی تحویل داده و کارت پرواز را دریافت میکند سپس شما را به گیشه پلیس گذرنامه ناجا راهنمایی خواهند کرد و بدون قرار گرفتن در صف با نشان دادن گذرنامه و پرداخت عوارض خروج از گیت گذر خواهید کرد. در زمان ورود به هواپیما نیز از گیت ویژه فرست کلاس وارد هواپیما خواهید شد.

هزینه استفاده از این خدمات برای هر نفر ۸۵.۰۰۰ تومان می باشد.

جایگاه تشریفات اختصاصی CIP فرودگاه کیش

دیدگاه ها

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین نوشته ها

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x