ورود به سایت

ایران، تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، نرسیده به فرید افشار، تورسالار

ویزای ایران

در این بخش به صورت کامل با ویزای ایران و انواع آن، مراحل و روند اخذ ویزای ایران ، آموزش ثبت نام و ارسال مدارک برای ویزای ایران، نمونه دعوتنامه تجاری یا شخصی ویزای ایران و شیوه استفاده از آن، مدت اعتبار و زمان اقامت، دریافت کد رهگیری و فرم های مورد نیاز، هزینه صدور ویزای ایران در کنسولگری و فرودگاه، شرایط اخذ ویزای مولتی ایران و همچنین قوانین خاص برای برخی از اتباع مختلف آشنا خواهیم شد.

این اطلاعات تا دیماه سال 97 به روز رسانی شده و با وزارت امور خارجه ایران و همچنین سامانه روادید الکترونیکی وزارت خارجه تطابق پیدا کرده است. در این مطلب سعی شده به صورت قدم به قدم موضوع ویزای ایران مورد بررسی قرار گیرد تا به اکثر سوالات متداول متقاضیان اخذ ویزا ایران پاسخگویی شود، برای سوالات خود از بخش کامنت استفاده کنید یا با شماره 22251611 تماس بگیرید.

ویزای توریستی ایران

اگر شما تمایل به میزبانیه میهمانتان به صورت شخصی داشته باشید باید با مراجعه یا ارسال مدارک به آژانسهای هواپیمایی مراحل ویزای ایران را طی کنید، میهمانانی که برای گردش یا دیدن دوستان و آشنایان به کشور ایران می آیند، ویزای توریستی ایران برایشان مناسب است و از هزینه پایینتری نسبت به انواع ویزاهای دیگر برخوردار می باشد ولی باید به این نکته توجه کنید که این ویزا قابل تمدید شدن نیست یا اگر باشد در شرایط خیلی خاصی تمدید صورت میگیرد. قبل از اقدام به اخذ ویزای توریستی ایران، نسبت به ویزاهای قبلی ایران میهمان خود اطلاعات بگیرید تا اگر قبلا میهمان با نوع دیگری از انواع ویزای ایران مراجعه کرده است شرایطشان برای اخذ ویزای توریستی بررسی شود زیرا ممکن است وزارت امور خارجه میهمان شما را برای اخذ این نوع ویزا مجاز قرار ندهد و لازم باشد نوع ویزای ایشان تغییر کند تا امکان ورود به کشور را داشته باشند. اتباع برخی از کشورها امکان داشتن میزبان ایرانی را ندارند و باید این تبعه به کنسولگری ایران در کشور خود مراجعه کنند و درخواست ویزای ایران دهند که این روش بیش از سه هفته زمانبری خواهد داشت و احتمال اخذ ویزا نسبت به حالت اول که اعلام شد به شدت پایینتر می باشد. اگر شما در این فکر هستید که با گرفتن چند ویزای توریستی برای میهمانتان در آینده خواهید توانست ویزای مولتی ایران برای ایشان تهیه کنید؛ این برنامه ریزی اشتباه بوده و در هیچ حالتی ویزای توریستی ایران امکان تبدیل شدن به ویزای مولتی را نخواهد داشت. اگر میهمان شما مسلمان می باشد و تمایل دارد در زمان سفر از اماکن مذهبی و مقدس ایران نیز دیدن کند، میتوانید برای ایشان از ویزای زیارتی ایران استفاده کنید. ممکن است در طول اخذ ویزای ایران از میهمان درخواست شود تا برای مصاحبه ای به کنسولگری مراجعه کند، در این حالت آژانس هواپیمایی باید هماهنگی های لازم را با شما انجام دهد. در صورتی که سوالات بیشتری در مورد ویزای توریستی ایران دارید از بخش کامنت استفاده کنید و یا با ما تماس بگیرید، تور سالار متخصص اخذ ویزای توریستی ایران است و با تجربه چندین ساله در این زمینه، احتمال اخذ ویزای شما را به صد در صد میرساند.

مدارک ویزای ایران

مدارک ویزای توریستی ایران

مدارک میزبان:

اسکن صفحه اول شناسنامه
اسکن کارت ملی
آدرس و شماره تماس محل کار و زندگی
شغل میزبان

مدارک میهمان:

اسکن صفحه اول پاسپورت
اسکن عکس پرسنلی
آدرس محل زندگی
نام پدر میهمان
شغل میهمان

مدارک ویزای تجاری ایران

مدارک میزبان:

اسکن روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات
اسکن دعوتنامه در سربرگ شرکت به همراه مهر و امضا مدیرعامل

مدارک میهمان:

اسکن صفحه اول پاسپورت
اسکن عکس پرسنلی
آدرس محل زندگی
شغل میهمان
نام پدر میهمان

مدارک ویزای مولتی ایران

مدارک میزبان:

اسکن روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات
اسکن دعوتنامه در سربرگ شرکت به همراه مهر و امضا مدیرعامل

مدارک میهمان:

اسکن صفحه اول پاسپورت
اسکن عکس پرسنلی
اسکن ویزاهای دریافتی در یکسال گذشته به همراه مهرهای ورود و خروج
آدرس محل زندگی
شغل میهمان
نام پدر میهمان

اعتبار ویزای ایران

مدت اعتبار ویزای ایران و تعداد روز مجاز که شخص متقاضی میتواند در کشور ایران حضور داشته باشد در استیکری که توسط نمایندگی ایران در پاسپورت میهمان چسبانده می شود مشخص شده است، اگر میهمان در زمان اعتبار ویزا به کشور مراجعه نکند ویزا باطل شده و باید برای ورود مجدد به ایران درخواست جدیدی ارسال کند. به صورت کلی ویزای ایران دارای سه ماه اعتبار و 30 روز مدت اقامت می باشد. اگر شخص مراجعه کننده به کشور ایران تمایل داشته باشد بیشتر از مدت 30 روز در داخل ایران بماند باید ویزای خود را با مراجعه به پلیس اتباع خارجی تمدید نماید.

ویزای مولتی ایران

اتباع خارجی که سفرهای زیادی به کشور ایران دارند در طول زمان به علت هزینه های اخذ مجدد ویزا و زمانبری های لازم برای هر بار دریافت ویزای ایران ، تصمیم میگیرند که از خدمات ویزای مولتی ایران استفاده کنند تا یکبار هزینه ویزا پرداخت کنند و بتوانند بارها بدون دردسر اخذ دوباره ویزا به کشور ایران سفر کنند.
در ابتدا باید ذکر گردد که ویزای کثیرالمسافره ایران فقط به اتباعی ارائه میگردد که قبل از این، سفرهای تجاری به ایران داشته اند و کسانی که متداولا از ویزای توریستی برای ورود به ایران استفاده کرده اند نمیتوانند ویزای مولتی ایران را دریافت کنند.
متقاضی اخذ ویزای مولتی باید در یکسال گذشته حداقل سه ویزای یکبار ورود تجاری دریافت کرده باشد تا بتواند از خدمات ویزای مولتی ایران استفاده نماید، افزایش مدت زمان ویزای مولتی ایران به ترتیب زیر است:
سه ویزای یکبار ورود تجاری ایران در یکسال = ویزای مولتی سه ماهه ایران با حداکثر 15 روز اقامت
دو ویزای مولتی سه ماهه ایران یا یک ویزای مولتی سه ماهه ایران با حداقل 4 بار ورود = ویزای مولتی شش ماهه ایران با حداکثر 21 روز اقامت
دو ویزای مولتی شش ماهه ایران یا یک ویزای مولتی شش ماهه ایران با حداقل 7 بار ورود = ویزای مولتی یکساله ایران با حداکثر 30 روز اقامت

در اخذ ویزای مولتی ایران به موارد زیر توجه کنید:
روز اقامت یعنی میهمان در هربار ورود به کشور ایران میتواند به اندازه مدت اقامت خود حضور داشته باشد و در پایان از کشور خروج کند.
ویزای مولتی ایران به هیچ وجه قابل تمدید نمی باشد.
کشورهای انگلستان، کانادا و آمریکا امکان اخذ ویزای مولتی ایران را ندارند.
شرکتهایی که برای همکاری بلند مدت با میهمانان خارجی خود تمایل به اخذ ویزا دارند، ویزای مولتی ایران برای آنها مناسب نیست و باید از ویزای حق کار ایران استفاده کنند که به صورت شش ماهه و یکساله صادر میگردد و میهمان میتواند در تمام مدت در ایران حضور داشته باشد.
در صورتی که برای اولین بار اخذ ویزای مولتی ایران برای میهمان خود را درخواست میدهید حتما از تجربیات افرادی که قبلا این کار را کرده اند استفاده کنید و یا از مشاورین ما کمک بگیرید، اخذ این ویزا پیچیدگی هایی دارد که در صورت بی توجهی باعث رد درخواست شما شده و مراحل اخذ ویزاهای بعدی میهمان را دچار مشکل خواهد کرد.

ویزای فرودگاهی ایران

متقاضیان محترم اخذ ویزای ایران در فرودگاه های بین المللی توجه کنند:
طبق اعلام وزارت امور خارجه کشور ایران افرادی که تمایل به دریافت ویزا در بدو ورود را دارند باید قبل از ورود به کشور ایران در خصوص موارد زیر حداقل دو روز قبل از ورود اقدامات لازم را انجام دهند، در غیر اینصورت اخذ ویزا با زمانبری حداقل چندین ساعت و یا رد درخواست و دیپورت صورت خواهد گرفت.
برای کشورهایی که امکان دریافت ویزای فرودگاهی ایران را دارند درخواست اخذ ویزای ایران را ارائه دهید.
برگه تایید ویزا را چاپ کرده و به همراه داشته باشید، ارائه این برگه به بخش روادید فرودگاه الزامی میباشد.
برای دریافت استیکر یا مهر ورود ویزا باید هزینه های مربوط به خدمات ویزا را با ارز یورو به بانک مستقر در فرودگاه پرداخت نمایید.
فرودگاه های فعال برای اخذ ویزای ایران:
اخذ ویزا در فرودگاه بین المللی امام خمینی
اخذ ویزا در فرودگاه بین المللی تبریز
اخذ ویزا در فرودگاه بین المللی شیراز
اخذ ویزا در فرودگاه بین المللی مشهد
اخذ ویزا در فرودگاه بین المللی بندرعباس

کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا، کلمبیا، هندوستان، عراق، اردن، پاکستان، بنگلادش، سومالی و افغانستان امکان اخذ ویزای ایران در فرودگاه را ندارند. این اتباع باید حتما قبل از ورود به ایران ویزای خود را دریافت کرده باشند.

تهیه شده توسط تور سالار بخش ویزای ایران

دیدگاه‌ها  

جهانگير عليزاده
جهانگير عليزاده 26 شهریور 1397
ببخشيد من در بلغارستان زندگى ميكنم و اهل سوريه هستم و پاسپورت پناهندگى ٣ ساله بلغار راحت دارم تقاضاى ويزاى ايران رو دارم چون ميخوام به خوانوادم تو ايران سر بزنم ميشه راهنمايى كنيد با چه شماره يا افيسى تو بلغارستان تماس بگيرم و ضرورم ممنون ميشم راهنمايى كنيد
محمدحسین میرزایی
محمدحسین میرزایی 25 شهریور 1397
بله
taher hu
taher hu 20 شهریور 1397
ﺳﻼﻡ ﻣﻴﺨﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻭﻳﺰا اﻳﺮاﻥ ﺩﺭﻛﻨﺴﻮﻟﮕﺮﻱ ﻫﺮاﺕ ﭼﻘﺪﺭ اﺳﺖ? ﺑﺎﺗﺸﻜﺮ ﻣﻨﺘﻆﺮ ﭘﺎﺳﺦ ﺷﻤﺎ ﻫﺴﺘﻢ
نرگس نائل سادات
نرگس نائل سادات 05 شهریور 1397
سلام ممنون میشم اگہ برام پاسخ بدھید
آیا ھنوز ھم روند آخذ ضمانت نقدی برای افغان ھا متوقف است۔یعنی ھنوز ھم سفارت ایران از اتباع افغانی ضمانت نقدی نمیگرد۔خیلی ممنون میشم اگر برام پاسخ بد ھید .مرسی
سلین
سلین 07 مرداد 1397
ممنون میشوم جواب بدهید
سلین
سلین 07 مرداد 1397
باسلام
من به دلایلی نتوانستم ویزای خود را تمدید کنم اگر بدون مهر خروج از ایران دوباره برای ویزا گرفتن تقاضا بدهم با دلایل موجه،برایم ویزا میدهند؟
محمد حسینی
محمد حسینی 14 تیر 1397
با سلام خدمت شما از زمان گرفتن ویزا توریستی ایران چقدر مهلت داریم وارد کشور ایران شویم با تشکر
فاطمه
فاطمه 10 تیر 1397
با سلام
من دوستی دارم که در کشور آمریکا زندگی میکنه.میخواستم بدونم چقد زمان میبره تا ویزای توریستی ایران رو دریافت کنه!؟؟
ناصر
ناصر 07 تیر 1397
سلام
من یک دوستی دارم که مسلمان هستند و به همراه خانوادش در امریکا زندگی میکنه ایشون علاقه ی زیادی داره که بیاد ایران و به زیارت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) بره و مناطق دیدنی ایران رو ببینه. لطفا راهنمایی کنید که ایا برای ایشون این امکان وجود داره که ویزای ایران رو بگیره؟ ایشون میخواد تنها بیاد ایران و یا شاید هم با پدر و مادرش.
وحید ولینژاد
وحید ولینژاد 20 خرداد 1397
با سلام
با دختری آشنا شدم اهل تاجیکستان هست قراره ازدواج گذاشتم باهاش چطور بایستی مقدمات سفر وی را آماده کنم تا بیاید و اقدامات بعدی را انجام دهم تا منجر به زندگی مشترک شود لطفا راهنمایی کنید.
نوید رحمانی
نوید رحمانی 09 خرداد 1397
با عرض سلام و خسته نباشید


من افغان هستم ساکن المان پدر و مادرم در ایران هستند و من میخام به ایران سفر کنم با پاسپورت افغانی .آیا امکانپذیر هست سفر من به ایران و برگشتم به آلمان؟
ممنون میشم اگر اطلاعات کافی رو با من در جریان بگذارید
باتشکر
اصغر غیاثوند شاشبند
اصغر غیاثوند شاشبند 04 خرداد 1397
سلام من اهل کشور انگلستان هستم و میخوام ویزای ایرانو بگیرم چطور باید اقدام کنم از کجا بگیرم
میثم
میثم 02 خرداد 1397
سلام من با پاسپورت هلندی می‌توانم ویزا داخل فرودگاه بگیرم .
Rezen Saber
Rezen Saber 16 ارديبهشت 1397
سلام من کورد هستم و پاسپورتم عراقی هست و مقیم کشور سویس هستم باید از طریق سفارت درخواست ویزا بدم ولی سفارت شماره ی رفرانس میخواد یعنی اینکه باید از ایران درخواست کنم تا بتونم از طریق سفارتشون تو سوسی ویزا بگیرم ولی نمیدونم چجوری باید درخواست شماره ی رفرانس بدم من ک ایران نیستم و کسی رو تو ایران ندارم شما میتونید کمکم کنید تمام مدارک رو براتون بفرستم اگر میشه؟
حبیب الله مبرم
حبیب الله مبرم 09 ارديبهشت 1397
من فرم ویزای ایران را گرفتم ولی از دهلی نو است میخوام از مزارشریف بگیرم ویزا میشه بهم معلومات بدهید ممنون
تور سالار
تور سالار 10 ارديبهشت 1397
سلام، برای تغییر محل اخذ ویزای ایران باید از طریق جایی که درخواست زده اید اقدام کنید.
موسی مظفری
موسی مظفری 04 ارديبهشت 1397
آیا میشود بدون ثبت نام اینترنتی برام ویزای سیاحتی بگیرین ؟
تور سالار
تور سالار 10 ارديبهشت 1397
سلام، برای اخذ ویزای سیاحتی ایران با مشاوران ما تماس بگیرید.
Arifelham
Arifelham 03 ارديبهشت 1397
سلام من از افغانستان هستم . میخواهم فرم ویزای ایران را از مزارشریف بگیرم اما وقت سایت فرم شما معلوم نیست لطف نموده اوقات کاری پر نمودن فرم ویزا را برایم بگوید . تشکر از این خدمات ویزای جمهوری اسلامی ایران .
تور سالار
تور سالار 10 ارديبهشت 1397
سلام، وقت باز شدن سایت ویزای ایران از قبل تعریف نشده است و شما باید پیوسته امتحان کنید تا بتوانید درخواست خود را ثبت کنید، راه حلی غیر از این وجود ندارد.
سعید
سعید 31 فروردين 1397
سلام من از بحرین به ایران امده ام تا اواسط اردیبهشت روادیدم اعتبار دارد ایا امکانش هست ویزای ایران را تمدیدش کنم بیشتر بمونم تو ایران؟
تور سالار
تور سالار 31 فروردين 1397
با سلام، جهت تمدید ویزای ایران به پلیس اتباع خارجی مراجعه فرمایید.

با ارسال نظرهایتان به غنی شدن اطلاعات این صفحه کمک کنید